Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Přerůstá to, sklízí se to, jí se to.

22. června 2012 v 22:04 |  Ekozahrada
Na zahradě všechno utěšeně roste, sklízíme saláty, ředkvičky a kedlubny. V semínkách, která jsme ve směsi jen tak vyhodili na vyvýšený záhon, byla zřejmě nějaká směs letních ředkví. Vyrostlo jich hodně a velkých, ale jsou hořké. Nejsem příliš přesvědčena o tom, že ředkve jsou nejlepší rostliny na vyvýšený záhon. Myslím, že tam kořeny vysychají a dřevnatí.
Dalším obrem je maurský sléz, který jsme vyseli vicemeně jako rostlinu okrasnou i když je i léčivý. Trošku nás zaskočil svým bujným vzrůstem. Rostliny jsou přes metr vysoké s listy jako talířky.
Dnes jsme chtěli dělat velkou ochutnávku a napsat první recenze. Měli jsme zálusk na krásnou brokolici Calabresse, první která dozrála. Napřed jsem ji vyfotila in situ, pak jsme ji odřízli, dali do misky a věnovali se sklizni dalších plodin, konkrétně dubáčku a tuřínu. Když jsme se k misce vrátili brokolice byla pryč. Jediným vysvětlením bylo, že brokolici sebrala Ája (moje anglická buldočka) a zelené drobky na tlamě ji usvědčily. Našli jsme pak i rozžvýkané kousky. Těžko se zlobit, je to spíš směšné. Je to městský pes, do zahrady se nehodí, člověk aby pořad dával pozor ať nešlape po záhonech. Také zbožňuje ovoce a zeleninu všeho druhu a jako každý buldok je hrozně žravá. Na další brokolici si tedy ještě pár dní počkáme. Veškerá listová zelenina se nám letos mimořádně daří. Saláty jsou super.
Další zeleninou, kterou jsme dnes sklízeli je tuřín a protože pěstování tuřínů v Nítkovicích bylo nepoměrně úspěšnější než v Brně, sklidila jsem mísu bulviček. Ale dost o nich, objeví se v rubrice Profily odrůd. Mám z nich ohromnou radost. Vůbec mě těší, jak to všechno krásně roste a bují, je to tak trochu chaos ale krásný.
Tři sestry také utěšeně rostou, tykve kvetou jak vzteklé, fazole bují, slunečnice a kukuřice už jsou vysoké jako dospělý indián z nějakého menšího kmene.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 prepper prepper | E-mail | Web | 4. dubna 2013 v 15:20 | Reagovat

Dobrý den,
mohl bych vás poprosit o převzetí článku na naše fórum? Velice se nám líbí. Pochopitelně bychom umístili odkaz na vaše stránky. Děkuji předem za kladnou odpověď

2 filfil filfil | 25. července 2013 v 12:46 | Reagovat

[1]: Samozřejmě, budeme rádi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama