Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Úrodička

7. června 2012 v 20:43 |  Pěstování
Navzdory letošnímu příšernému počasí vydala naše zahrádka první plody. Kvůli suchu to s ředkvičkami a tuříny dopadlo blbě. Dnes jsme vytrhali všechny tuříny a zjistili, že celá úroda se vejde do dlaně. Díky suchu nevytvořily žádné bulvy, ale rostliny to byly impozantní, to zas jo. Nové poznatky: 1) Natě tuřínu mají velmi příjemnou vůni když se spaří, ale dušením hořknou. 2) Hlízy jsou velmi chutné, něco mezi kedlubnou a ředkvičkou, dají se jíst i syrové a dušením se nic nezkazí.

K paprikám. Nejsou to tak úplně první letošní plody, už jsme sklidili nějaká Habanera (Ivory Strain 2) a jedno Fatali, které jsme ale nestihli vyfotit, páč skončilo v jedné z mnoha várek kimchi, které pravidelně děláme. Tohle bylo velmi ostréSmějící se.
Papriky plodí celoročně, pořád je co sklízet a na co se těšit. Jako první začala Black Pearl. Je to letošní rostlina, takže to není zatím žádný gigant, ale snaží se.

Ostatní mlaďoši už taky kvetou, takže brzy začnou ochutnávky! Ze starších se předvedlo Rocoto red, kterému toto neutěšené počasi vyhovuje. Chladné noci ho motivují a takto krásně plodí:

Plodů má víc, ale rostlina je to veliká a tak se mi všechny nevejdou do záběru.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hanka (netgi) Hanka (netgi) | 23. června 2012 v 23:13 | Reagovat

Ahojda ...krásně se to čte a ještě líp se na to kouká :-D O tom jak to musí chutnat ani nemluvím...snad mi mamka donese něco ochutnat do práce :-D Měj se hezky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama