Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Kořenová zelenina 2012

23. července 2012 v 16:16 |  Profily odrůd
Co se jedlých kořínků týče, vyseli jsme letos několik druhů mrkví (Sylva, Lenka, Paris Market (oranžové), Cosmic Purple (fialová), Solar Yellow (žlutá), Lunar White (bílá), Atomic Red (červená)). Takže letos budou mrkve skutečně pestrobarevné. Pěstování mrkví jiných barev než oranžové není žádný výstřelek. Divoké mrkve mají barvu kořenů bílou. Pěstování mrkví začalo ve střední Asii. Žluté karotenové mrkve vznikly v Anatolii před osmým stoletím našeho letopočtu. Fialové mrkve pochází ze střední Asie (Afgánistán), ale jsou doloženy i ze starověkého Egypta z druhého tisíciletí před naším letopočtem. Bílé mrkve vznikly pravděpodobně mutací z mrkví fialových, u nichž došlo ke ztrátě schopnosti tvořit antokyany. Kdy vznikly těžko říct, protože doboví autoři je neodlišují od pastiňáku. Původ červených mrkví je nejasný, ale pochází zřejmě z východní Asie. Každopádně v Chalífátu se v devátém století pěstovaly již červené, fialové i žluté mrkve. O oranžových mrkvích se tvrdí, že je vyšlechtili Holanďani, protože chtěli mít mrkve v národní barvě. Je to vtipné, ale asi to tak není. Objevují se v Evropě již v 16. století a nejspíš vznikly jako barevná varianta žlutých mrkví. V 17. století si je Holanďané oblíbili pro jejich sympaticky oranžovou barvu a pustili se do jejich pěstování a šlechtění a tím z nich udělali dominantní mrkve v Evropě. S mrkvemi to zkrátka není jednoduché.
Další kořínky, které jsme letos vyseli, jsou pastiňáky, nicméně se v houští našich záhonů někam ztratily. Protože já i můj muž jsme velcí fandové celeru, pořídili jsme našim i bulvový celer a to starou českou odrůdu Giant Prague. Rostliny jsou nádherné, takže už teď se na ně stráášně těšíme.

Mrkev Paris Market
Francouzská odrůda z 19. století. Mrkvičky jsou kulaté, oranžové a velké asi jako ředkvička. Je krásně měkkoučká, velmi sladká s výrazně mrkvovým aroma. Je to spíš taková sladká jednohubka až dvojhubka (chutná skutečně skvěle), vzhledem k tomu jak jsou mrkvičky malé, to na žadné velké vaření není. Na druhou stranu kulaté mrkve jsou ideálním řešením pro kamenité či méně kypré půdy. Pokud člověk nevyžaduje metráky mrkve, nelze než doporučit.

řepa Detroit 2 Bonel
Řepám se letos dařilo a semínka snad vyklíčila úplně všechna. Detroit je odrůda se sytě červenými bulvami, pěkných pravidelných tvarů, křehkých a měkkých, bez stopy dřevnatění. Také chuťově jsou vynikající. Pokud někomu přijde chuť červené řepy trochu nepříjemná, ale přesto by ji rád jedl, doporučuji začít právě s touto odrůdou, která je velmi jemná a sladká a při vaření smrdí méně, než běžně pěstované řepy. Udělal nám opravdu radost, protože doteď jsem červenou řepu používala jen na džus, ale po ochutnání této odrůdy jsem si ji opravdu zamilovala.
Jedna zajímavost ohledně červené řepy. Řepa je bohatým zdrojem bóru, který je důležitý pro tvorbu pohlavních hormonů. Již staří římané považovali řepu za afrodiziakum.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama