Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Poznámky k růstovým vlastnostem rajčat

31. července 2012 v 13:02 |  Pěstování
Tak jsme letos již potřetí uvazovali rajčata. Proti mému přesvědčení jsme je byli nuceni i prostříhat, což nám umožnilo prohlédnout si jednotlivé rostliny.
Zmiňovat se o tom, že tetičky (Aunt Ruby's German Green) jsou obrovské je snad zbytečné. Carbon je rostlina sice velká, ale i přes to, že má mít poměrně velké plody, má slabé větve. Překvapivě Persimon, odrůda velkých žlutých rajčat známá již z roku 1781, není žádný gigant. Naopak Trophy, je skutečný obr a museli jsme ji vyvázat již ke třem tyčkám. I když plody nejsou nijak velké, jsou tato rajčata známa svým bujným vzrůstem a nutno dodat, že jednotlivé větve jsou velmi mohutné.
Žádný obr není ani Hillbilly, ale nemyslím si, že by to byla obecná vlastnost této odrůdy se skutečně obřími plody. Bude to spíš tím, že ji utiskovalo rozrostlé Trophy. Mimořádně velký je letos Oaxacan Jewel, s čímž jsme počítali a dali jsme ho zvlášť od ostatních. Oaxacani se větví nízko u země a mají velmi dlouhé a silné větve, čehož jsme využili k tomu, že jsme jednu větev přihrnuli hlínou a nechali zakořenit. Cherokee nám dělá radost. Je to velmi velká a úhledná rostlina, tak mohutná, že kompaktně roste bez nutnosti nějaké opory. Naopak sama slouží jako opora pro mexickou okurku, jejíž drobné výhonky s rostomile malinkatými květy a plody se po ní utěšenou pnou. Isis Candy je letos velmi malé, ale po zkušenostech z loňska víme, že to není jeho vina. Na vině jsou spíš floxy, které rostlinu zcela zastínily. Jelikož jsou už odkvetlé, tak jsme je ustřihli a Isis Candy to snad alespoň trošku dožene.
Nakonec jsme byli nuceni vytrhat "dobrovolníky", malé rostliny, které se rozšířily ze semínek z kompostu. Ne že bychom byli nevděční, ale prales už byl prostě příliš hustý. K našemu příjemnému překvapení byl mezi dobrovolníky i Black Trifele. Přesadili jsme ho na lukrativní lokalitu u kompostu a budeme doufat, že se odmění alespoň pár plody.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama