Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Zelené listí 2012

5. července 2012 v 16:33 |  Profily odrůd
Mizuna
Japonská listová hořčice. Používá se do salátů, polévek a prostě všude tam, kam chcete přidat něco zeleného. Vysévá se od brzkého jara po celý zbytek roku. U nás se jí daří a pěkně roste.
Jídlu svou přítomností neuškodí, ale taky mu moc nedodá. Ve srovnání s ostatními podobnými bylinkami nás moc nenadchla. Není ani hořká ani ostrá.

Rukola (Roquette, Arugula)
Italská listová řepka, kterou pěstovali již staří římané. Využití i pěstování je podobné jako u mizuny, dává se též na pizzu. Má vysoký obsah vitaminu C. Listí se dá i koupit, ale kupované bývá hořké, zatímco naše čerstvě sklizené nikdy hořké nebylo.
Je měkká, šťavnatá, ostrá a je více cítit po hořčici než mizuna. Dodá šmrnc každému jídlu a zejména zjara, kdy je člověk lačen čehokoliv čerstvého a zeleného, je k nezaplacení. Vynikající bylinka. Určitě ji budeme pěstovat i nadále a všem vřele doporučovat.

Lebeda zahradní
Stará kulturní rostlina, kterou pěstovali už v antice. Barevné kultivary se pěstují jako okrasné rostliny, odpuzuje krtky. Pěstuje se snadno, roste všude, preferuje stanoviště bohatá dusíkem. První ji ochutnali rodiče, maminka mi nadšeně volala jaký lahodný salát z ní je. Samozřejmě jsem to chtěla taky zkusit a dovezla jsem si do Brna igelitku listí. Udělala jsem mísu salátu (súl, ocet, cukr) a ono nic moc. Mému muži to taky nechutnalo, navíc říkal, že divně smrdí. Bylo mi líto to vyhodit a tak jsem to nechala být. Asi po hodině jsem se k salátu vrátila, že to ještě zkusím a ejhle! Zápach byl pryč a salát byl moc dobrý. Potřebuje jen uležet. Listy změknou, mají příjemně nahořklou, lehce oříškovou chuť.
Rozhodně stojí za to vyzkoušet!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama