Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Srpen 2012

A další sklizeň

28. srpna 2012 v 12:10 Ekozahrada
O víkendu jsme sklízeli další papričky. Aji Dulce a Žitavy. Znovu nás potěšilo jak Aji Dulce, byť je to Capsicum chinense, dobře plodí již v prvním roce a jak je krásně obsypané plody. Také Žitav na sušení bude dost.

V sadě jsme sklidili pár dalších tykví. Hokaido už pomalu končí, tamní podmínky mu příliš nevyhovují. Nicméně jsme sklidili zase spoustu hubbardů a ty, soudě podle množství květů a vyvíjejících se plodů, toho mají pro letošek v plánu ještě hodně. Velmi plodné jsou i kalebasy a když se sklidí velmi mladé mají i výbornou chuť. Stejně tak malé Sweet Dumpling, které jsme poprvé ochutnali a zaznamenali nadšenou recenzi do rubriky Profily odrůd.

Domácí kečup

14. srpna 2012 v 21:08
4 malé cibule
nať z jednoho celeru
3 kg rajčat (Black Trifele, Oaxacan Jewel, Cherokee)
pepř
hřebíček
nové koření
muškátový květ
bílá hořčice
cukr
sůl

Nejprve uvaříme doměkka celerovou nať s cibulí v osolené vodě. Rozmixujeme a smícháme s rajčaty, které jsme před tím asi čtvrt hodiny vařili. Přidáme koření, podle chuti dosladíme a pokračujeme ve vaření. Nakonec celou směs rozmixujeme a přecedíme, abychom se zbavili slupek a zrníček.

Co se urodilo, urodilo se ve velkém

11. srpna 2012 v 22:03 Ekozahrada
První sklizeň tykví ze sadu, ochutnávky rajčat, sladkých paprik i tykví (Profily odrůd), též zasetí podzimních zelenin, to byl program dnešního dne.

Rajské recenze 2012

11. srpna 2012 v 20:50 Profily odrůd
Hillbilly
Starobylá odrůda ze západní Virginie. Středně velké rostliny plodí velmi pozdě, rajčata jsou velká, žlutá až oranžová, poměrně hustě žebrovaná, typu beefsteak. Na řezu má plod růžový střed, gelové komůrky jsou malé, se silnými stěnami. Když se do rajčete zakousnete je to zážitek! Chuť je neobyčejně výrazná, je to esence rajčatovosti. Mimořádně sladké masíčko s velmi příjemně kyselým gelem. Rajčata mají tak výraznou chuť, že se sotva hodí k čemukoliv jinému, než ke konzumaci zasyrova, i když jsem viděla i zajímavý nápad podávat je nasladko místo ovoce. Jsou tak vynikající, že je budeme pěstovat i nadále, jen vymyslet kam s nimi, aby dozrávala dříve.

Trophy
Poměrně vzácná odrůda z Ameriky. V roce 1870 plukovník George Waring, Jr prodal balíček semínek této odrůdy za 5 dolarů. A vyšší cena těmto rajčatům zůstala doteď. Dalo poměrně práci je sehnat za rozumnou cenu. Rostliny jsou velmi mohutné s dlouhými větvemi. Plody jsou sytě červené, okrouhlé, středně velké. Uvádí se, že jsou výborná do salátů a medle je to pravda. Trophy jsou vynikající rajčata, jejichž chuť je jen obtížně popsatelná. Nemůžu říct, že jsou sladkokyselá, ale jejich chuť sladkou a kyselou připomíná. Kyselost je trochu do trpka. Nejsou ani sladká jako běžní hybridi, ani ovocná jako některá žlutá rajčata. První moje reakce byla, že chutnají jako by v nich byla nějaká dochucovadla, která připomínají cukr ale přitom cítíte, že to není cukr. Můj muž jejich chuť celkem trefně přirovnal ke stévii, což myslím sedí líp. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet a určitě budeme nadále pěstovat.

Azoychka
Ruská odrůda objevená na Ptačím trhu v Moskvě. Uvádí se, že rostlina je odolná vůči chladu a že plody dobře dozrávají v méně teplém klimatu. Bohužel nám některé rostliny zničili roztoči, vůči nimž tato odrůda stejně jako Black Trifele není odolná. Nicméně ty rostliny, které přežily jsou středně velké, plodí brzy a vydatně. Plody jsou žluté, okolo 8 cm velké, hladké až lehce žebrované, přiměřeně šťavnaté a velmi lahodné. Chuť i vůně je výrazně rajčatová, sladká. Luxusní odrůda, kterou nelze než doporučit. Příští rok ji určitě dáme více prostoru.

Persimmon
Velmi stará a populární americká odrůda. Uvádí se, že tato rajčata pěstoval již Thomas Jefferson v roce 1781. Plodí vydatně. Velké až půlkilové plody jsou žebrované, žluté, uvnitř s růžovým středem. Jsou to beefsteak rajčata, tzn. že jsou masitá s řadou drobných komůrek vyplněných gelem, takže se výborně krájí. Chuť je skutečně prvotřídní. Je lahodná, vyváženě sladkokyselá, s ovocným nádechem ale trochu jinak než Oaxacan Jewel. Vynikající. Určitě budeme dále pěstovat.


Carbon
Velmi populární komerční odrůda černých rajčat. Rostliny vydatně plodí, i když trochu později. Plody jsou velmi velké, prohýbané, žebrované, fialové. Celkově lze říct, že se dost podobají rajčatům Black Krym, jen méně tečou. Velmi dobrá rajčata, ale mezi černými rajčaty máme jiné favority. Jako třeba Cherokee Puple.

Cherokee Purple
Semínka této odrůdy se poprvé objevila v roce 1990, kdy je spolu s dopisem obdržel člověk jménem Craig LeHoullier od pána jménem John Green ze Sevierville, Tennessee, který v dopise popisoval, že tato fialová rajčata věnovali jeho sousedům před sto lety indiáni kmene Cherokee. Craig LeHoullier semínka zasel a byl nadšen nejen fialovou barvou plodů ale i jejich vynikající chutí. Dnes se tato odrůda stává velmi populární.
Rostliny jsou velké a zdravé, plodí vydatně, velké plody jsou fialové, žebrované, se zeleným vrškem. Lahodná, lechce "uzená" chuť a příjemná konzistence (beefsteak tomato) si nás zcela získala. Tak jak jsme loni byli nadšeni z Black Trifele, tak jsme letos unešeni z Cherokee a určitě je budeme i nadále pěstovat.

Melothria scabra (Mexická kyselá okurka, sandita)

7. srpna 2012 v 12:56 Profily odrůd
Konečně nám dozrálo tolik mexických okurek, aby stálo za to, o nich něco napsat. První dozrála už asi před 14 dny, snědli jsme ji hned poté, co jsme ji vyfotili, a až pak jsme zjistili, že fotka je rozmazaná a nehodí se publikovat.
Jednoletá popínavá rostlina ze stejné čeledi jako naše okurky pochází z Mexika, kde se jí říká sandita (melounek). Pěstuje se celkem snadno, půdu jsme obohatili kompostem a nijak zvlášť jsme se o rostlinu nestarali. Naši ji měli ve foliovníku, ale příliš velký rozdíl v tom nebyl, české léto je pro rostlinu dostatečně teplé. Myslím, že by se dala dobře pěstovat i na balkoně. Akorát rostlina je ke své délce neuvěřitelně drobná a křehká, je nutné jí zajistit oporu. Pne se sama, po všem na co narazí. Příští rok ji vysadíme k plotu, aby se mohla plazit do plochy a plody se lépe sklízely. Pokud okurčička sama z rostliny spadne, je dostatečně zralá pro sběr semen, sandity klíčí dobře a rychle. Kvete maličkými žlutými kvítky. Plody jsou velké asi jako hroznové víno, zeleně kropenaté. Chuť se podobá okurce, ale je kyselejší. Okurčičky se jí vcelku, začerstva, nakládají se, nebo dusí. K tomu, aby se s nimi dalo něco podnikat, je zřejmě třeba více rostlin (i když plodí poměrně bohatě, průběžně až do podzimu), ale jako zajímavost je to rozhodně super a mistička sandit zajisté okouzlí každou návštěvu. Pokud chcete mít na zahradě či balkoně zajímavou rostlinu, z které můžete kdykoliv něco malého sezobnout, mexickou okurku nelze než doporučit.
.

Když všechno ostatní selže, podíváme se do návodu...

3. srpna 2012 v 17:36 Pěstování
Dnes mě vyděsila zpráva od maminky, že krásné obří hlávky bílého zelí Brunswick začaly hnít. Byť už jsou obrovské nejsou ještě plné a nehodí se tedy uskladnit. Hodně mě to zklamalo, protože jsem velký fanda zelí a na tuto legendární odrůdu jsem se dost těšila. Napadlo mě, že bychom mohli zkusit vyset toto zelí i na podzim třeba to bude lepší...
Koukla jsem se na ebay, co se píše o této odrůdě... Zelí Brunswick je zimní a nesnáší léto. Je ho tedy nutno vysevát buďto brzy na jaře tak, aby se sklidilo ještě před nástupem léta a nebo tak pozdě, aby dozrálo před prvními mrazy.
No co už, příště budeme chytřejší. Vysejeme ho asi v polovině srpna a snad tento druhý pokus vyjde lépe.

Nové papričky

3. srpna 2012 v 15:37 Pěstování
Včera jsme opět navštívili náš externí záhon papriček. Dokazují, jak ohromně odolné rostliny to jsou, a i v extrémních podmínkách, které na tamním záhoně panují, vypadají fantasticky. Ethiopian fire je doslova obsypané plody a až to všechno dozraje, to bude nádhera. Toto je mimořádně krásná a odolná odrůda. Naše domácí se teď zotavuje z rozsáhlého poškození kořenů, způsobeném nějakou houbovou chorobou. Nejen, že to zvládá a lístky se jí zase zelenají, ale nasazuje už první poupata. Sklidili jsme i první plody a to z Žitavy a Nepali. Nafotili jsme, ochutnali a zaznamenali do rubriky Profily odrůd.