Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Bob a byl rozpůlen

25. ledna 2013 v 15:17
Toto arabské rčení znamená jako vejce vejci. Bob má ale i jiné užitkové vlastnosti, než jen to, že jsou jeho poloviny identické. Je to rostlina pěstována pro velké množství biomasy, kterou vytváří, pro svou schopnost vázat dusík a také se používá jako rostlina krmná. K jídlu se bob nepoužívá, protože obsahuje množství tříslovin a semena jsou hořká.
To je ovšem škoda, protože bob má vynikající nutriční vlastnosti. Zastoupením aminokyselin se vyrovná soje (ideální pro vegetariány), ale celkový obsah bílkovin je nižší. To ale moc nevadí, protože narozdíl od soje má výrazně méně tuků (soja má až 40 %), takže ho lze jíst více, beze strachu z tloustnutí. Navíc má více vlákniny (asi 25 %), což je v dnešní době, kdy zažívací potíže a onemocnění střev zažívají velký rozmach, vlastnost více než pozitivní. Bob je také bohatý na kovové prvky, zejména na železo.
Proč se ale bobem zabývat, když se nedá jíst? Není to tak docela pravda. Například v Německu ho v 15. a 16. století jedl selský lid. Zvyk jíst boby se v anglosaských zemích udržel dodnes a časem vzniklo několik odrůd, tzv. "sladké boby", u nichž se podařilo potlačit množství tříslovin.
Protože bob je u nás velmi snadné pěstovat, rozhodli jsme se vyzkoušet to. Objednali jsme odrůdu Red Epicure s červenými květy (bude hezky vypadat) i plody (antokyany jsou navíc i přírodní antioxidanty), která pochází z viktoriánské Anglie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama