Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Inventura na Vysočině a nové kukuřice

22. června 2013 v 11:05 |  Ekozahrada
Koukala jsem, že jsem strašně dlouho nic nenapsala. Letos se nám až tak moc nedaří. Teda jak co a jak kde.
V Brně už nic nepěstujeme, naše zahradnické aktivity se přesunuly na Vysočinu. Vzhledem k tomu, že tam stále ještě nebydlíme, zahradka je trošku zarostlá a zahradnické výlevy nepravidelné.
Chladný závěr května moc nepotěšil rajčata a papriky, které se nachladily a zakrsly. Rajčata to nesou lépe a už začínají vypadat k světu. Tykve mají ohromné zpozdění, na Vysočině se chystají první květy, u rodičů teprve začínají klíčit. Snad bude pěkný podzim, aby se to stihlo. Co se nám na vysočině daří, tak je zelí a salát. Také bob už odkvétá a hrášek tvoří první lusky. Špenát si letošní počasí špatně vyložil a šel rovnou do květu. Pokud máme nějaký celer a česnek se zatím neví, protože přes trávu a bršlici není vidět.
Tři sestry jsme se rozhodli trochu zorientálnět a fazole nahradit sojou. Soju jsme objednali až z Číny. Když ale balíček dorazil, ukázalo se, že je prázdný. Vtipná představa, že z té dálky cestovala prázdná obálka :-). Obchodník se nám omluvil a vrátil peníze (vůbec nákupy z Číny mohu jen doporučit, rychlé jednání, levné poštovné, dobré ceny), ale soja tím pádem bude až příští rok. Tak jsme konzervativně zase zaseli fazole.
Na čem jsme si dali letos záležet jsou kukuřice. Z loňska jsme si nenechali žádná semínka (na tohle si vůbec musíme dát pozor) a tak jsme letos objednávali nanovo. První odrůdou je Bloody Butcher z Virginie. Červená odrůda známá od roku 1845 a velmi odolná vůči suchu. Další je Argent, bílý hybrid odolný vůčí chladu a nejrůznějším chorobám. A poslední Golden Bantam, žlutá odrůda ze začátku dvacátého století z Massachusetts. Tehdy se lidé domnívali, že žluté odrůdy kukuřice se nehodí k jídlu, ale jen jako krmení pro zvířata, a Golden Bantam je přesvědčil o opaku. Od té doby je tato odolná a dobře plodící kukuřice velmi oblíbená. Rostou nám všechny tři, tak uvidíme.
Máme nějaké problémy s foťákem, takže dokud nenašetříme na nový, budou se zde fotky objevovat jen sporadicky a jen od rodičů, kteří mají foťák nový.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jitka Jitka | E-mail | 28. června 2013 v 17:30 | Reagovat

Dobrý den,

raději Vám chci napsat, že tři sestry moc sójou nevylepšíte, pokud tedy nemáte doma postupy na výrobu pravé sojové omáčky či výrobků tempeh a miso. Sója se totiž nemá vůbec jíst nefermentovaná, neboť blokuje vstřebávání bílkovin i minerálů, zatěžuje slinivku a oslabuje štítnou žlázu (více v článku dole http://vyzivujicitradice.cz/2012/05/03/pozor-soja/). Není to žádná legrace, bohužel se i v obchodech prodává spousta nefermentovaných výrobků ze sóji (mléka, jogurty apod.), které jsou vlastně nebezpečné. Jenže první výzkumy o nebezpečnosti neferm. sóji jsou zatím spíše známé v USA a k nám se tyto informace nejspíše dostanou až za pár let. Doporučuji Vám tedy v zájmu Vašeho zdraví raději zůstat u fazolí.

2 filfil filfil | 25. července 2013 v 12:41 | Reagovat

[1]: Děkujeme za informace. Tohle je rozhodně dobré vědět. Zůstaneme u fazolí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama