Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Červená řepa

12. srpna 2013 v 13:21 |  Profily odrůd
Letos si červené řepy opravdu užívám. Tato příjemně nenáročná a snadno dostupná zelenina má překvapivě mnoho odpůrců. Jedním z nich je i náš tatínek, který k ní chová upřímný odpor. Maminka na řepu nahlíží přívětivě, takže ji pravidelně vysévá. Má se to tak, že kdykoliv přijedu do Nítkovic, uděláme si společně nějaké řepné jídlo a bulvičky, které nespotřebujeme, si odvezu do Brna. Jako malá jsem měla ráda takový ten řepný kompot co se dával ve školních jídelnách. Poté jsem řepu velmi dlouho nejedla. Zálibně jsem na ni koukala v regálech obchodů i na stáncích, ale nikdy jsem ji nekoupila, protože jsem nevěděla jak ji připravit. Když jsme s mým mužem dostali jako dárek od našich odšťavňovač, našla řepa místo v našem jídelníčku v tekuté podobě a začali jsme ji i pěstovat. Časem jsem pro ni našla využití i v pevném stavu. Vloni jsem tu chválila odrůdu Detroit Bonel, jejíž velmi silnou výhodou je, že tolik nesmrdí při vaření. Letos jsme zkusili odrůdu:

Detroit Dark Red
Tato klasická odrůda se ničím příliš neliší od ostatních červených řep. Bulvičky se sklízí asi po dvou měsících a mají velmi tmavou barvu. Překvapením je ovšem chuť. Je neuvěřitelně sladká. To jsem ovšem zjistila až poté co jsem ji připravila s jogurtem a česnekem a byl to trochu šok. Tento způsob přípravy ji nesvěčí. Byla by samozřejmě výborná do džusu ale určitě musí existovat i jiný způsob jak její chuť využít. Řepa nasladko. Měli jsme jich ovšem jen pár, protože jsme je vyseli na místo kde nerostlo vůbec nic a tudíž ani řepa ne a v Nítkovicích měli jinou odrůdu. Ráda bych ji ještě zkusila, je to výzva.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jitka Jitka | E-mail | 13. srpna 2013 v 9:02 | Reagovat

Jé, ta odrůda bude to pravé do salátu z čerstvé řepy a mrkve (obojí najemno nastrouhané). Obvykle jsem tam ještě pro lehké doslazení přidávala med nebo sirup, ale se sladkou řepou to bude ideální. Díky za tip.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama