Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Rajčata 2013

12. srpna 2013 v 19:50 |  Profily odrůd
Green Moldovan
Poměrně vzácná odrůda z Moldávie. Mohutné rostliny dobře plodí. Plody jsou velké a zvrásněné. U stopky praskají ale "ranky" zarůstají kůžičkou a neplesniví. Plody jsou sytě zelené, při přezrání žloutnou. Rajčata patří do kategorie beefsteak, tedy rajčat která se dobře krájí, protože většinu plodu zaujímá masíčko a gel je umístěn do malých komůrek. V případě Green Moldovan jsou komůrky mimořádně malé. Rajče je sice šťavnaté, ale při rozkrojení vůbec neteče. Rajče je poměrně málo sladké, ale chuť je plná, rajčatová, mírně nakyslá. Zejména šlupka je kyselá ale ne nepříjemně. Chutí se podobá Aunt Ruby's German Green. Dozrává ale dříve než "tetička", což je určitě velké plus.

Brandywine Red
Jedna z největších klasik mezi americkými odrůdami rajčat. V katalogu semen se toto rajče poprvé objevilo již v roce 1886, ale je pravděpodobně ještě starší. Má velké plody červené barvy a rovnoměrně okrouhlého tvaru. Komůrky s gelem jsou sice poměrně velké, ale ne natolik aby se rajče roztékalo. Je prostě jen hodně šťavnaté. Je tak akorát sladkokyselé, ani málo ani moc. Chuť je bohatá a výrazná. Musím říct, že tato rajčata se přesně trefila do mého vkusu na červená rajčata. Luxus!

Malachitovaya Shkatulka
Ruská odrůda velmi odolných zelených rajčat, která lze údajně pěstovat i na Sibiři. Plodí velmi velká zelená rajčata, která ale již při dozrávání žloutnou. Rajčata jsou velmi šťavnatá, správně sladkokyselá. Šlupka je sladká. Plody mají povědomě ovocnou chuť, ale nemohli jsme kápnout na to, co nám připomínají. Každopádně se chutí liší od tetiček a zelených moldavských rajčat. Prvotřídní rajče! Kdybych dostala nůž na krk a musela si vybrat mezi Green Moldovan a Malachitovaya Shkatulka, volila bych "škatulku" pro zajímavější chuť.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama