Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Inventura dýní

8. října 2013 v 15:34 |  Ekozahrada
Tož už jsme sklidili všechny dýně. Není jich úplně málo ale čekali jsme víc. Ale i tak to bude na jídlo stačit, za předpokladu, že nechceme jíst dýně každý den. Což, ruku na srdce, nechceme.
Když teď koukám z okna, říkám si, že jako člověk jsem sice ráda, že tento týden má být teplo, ale z pohledu zahradníka mohlo to být tak nějak obráceně. Co je naší zelenině platné, že má být nejkrásnější říjnový týden, když minulý týden chcípla zimou?
Zpátky k těm dýním. Je jich sice plný sklep, ale mráz plody poškodil a na skladování se nebudou hodit. Budeme je muset zpracovat teď. Zavařit a zamrazit. Dokud jsou vcelku, navštívila jsem je s foťákem a proto budu mít do Profilů i fotky :-). Vzhledem k tomu, že některé tykvičky nestihly úplně dozrát, byl trochu problém s identifikací. V hromadě plodů jsme poznala Green Hubbard, Jarradale, Thelma Sanders Sweet Potato Acorn, Table King, Burgess Buttercup, Golden hubbard, spousty Delicaty a Crookneck. Na Vysočině jsme sklidili ještě modrý a zelený hubbard a něco, co by mohla být Musquee de Provence, ale je chudinka tak malá!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama