Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Ještě více semínek zeleniny

12. února 2014 v 18:37 |  Ekozahrada
Blížící se možnost jara nás překvapivě nesvedla ke každoroční nákupní horečce. Letos jsme se ovládli a nakoupili skutečně v malém neřkuli zanedbatelném množství. Možná je to tím, že jsme v zimě zrevidovali semínka, co už vlastníme, a jsou jich pořád tři krabice od bot, takže akutní nouze nehrozí.
Neodpustila jsem si rozšířit kolekci rajčat. Vždycky mi krvácí srdce, když používáme naše luxusní rajčata do kečupů či jiných omáček. Rozhodla jsem se tedy, že musíme mít nějaké omáčkové rajče. Takové ty šišaté. Problem je v tom, že většina odrůd těchto rajčat pochází z Itálie. Nemám nic proti Itálii, to ne, spíš jde o to, že po loňském chladném létu si nejsem jistá, že bysme jich sklidili dost, abysme naplnili alespoň jednu zavařovačku. Loni jsme si dělali zálusk na Amish Paste, která se poměrně dobře dají sehnat. Teda loni dala, letos už nikoliv, žádný z našich oblíbených prodejců je teď nenabízí. Zvolili jsme tedy Purple Russian Plum a to ze tří důvodů: je purple, je russian a je plum.
Někde jsem se zmínila, že kriteriem pro výběr odrůdy může být i zajímavá historie. To je případ druhé odrůdy s půvabným názvem Mortgage Lifter. Je to americké rajče s typicky jímavým americkým příběhem, jinými slovy "čím blbější sedlák tím větší brambory". Nezkušený farmář "Radiator Charlie" Byles skřížil čtyři odrůdy rajčat s největšími plody a výsledné rajče mělo takový úspěch, že na něm vydělal balík a tím pádem se zbavil hypotéky (odtud název Mortgage Lifter), která hrozila ukončit jeho farmářské snahy. No nekupte to!
Přikoupili jsme hned dvě odrůdy jedlého bobu a to krátkoplodý Sutton Dwarf a dlouhoplodý Masterpiece Green. Tak snad letos sklidíme více než dvacet bobů :-). Ačkoliv ředkví máme dost, neodpustili jsme si ještě jednu zimní Watermelon. Je to ředkev atraktivního vzhledu, bílá na povrchu a fialová na řezu. Zimní ředkve se nám daří, zejména proto, že na podzim už není tolik brouků, kteří by je stihli sežrat dřív než vyrostou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama