Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Sezóna začíná

10. února 2014 v 20:46 |  Pěstování
Přelom ledna a února je obecně vhodná doba pro výsev paprik. Teda pokud je chcete pěstovat venku na záhoně. Pokud si člověk drží papričky doma na okně nebo má vyhřívaný skleník, vysévat může kdykoliv. My se většinou držíme tohoto data. Vyseli jsme po třech semínkách od každé odrůdy. Probrali jsme zásoby a dali šanci vyrůst 26 odrůdám chili papriček a sedmi sladkým. Přestože většinou necháváme klíčit semínka na vlhké vatě, tentokrát jsme vrámci šetření časem a místem zvolili jinou strategii. Naplnili jsme plastové školky perlitem a do každého chlívečku dali semínka jedné odrůdy. Perlit jsme seshora navlhčili rozprašovačem a postavili školky do hluboké misky s vodou. Perlit ve školkách by měl postupně natáhnout vodu, tak akorát, aby semínka byla vlhká, ale neutopila se. Uvidíme jak to bude fungovat.
Únor je rovněž doba výsevu jedlého bobu. Neměl by to být problém, když tak člověk sleduje předpovědi, nevypadá to, že by půda měla hned tak promrznout.

Jak tak letošní zima probíhá, vyhlídky na jaro jsou nejisté. Bude už hezky a nebo v průběhu jara ještě udeří mrazy? Hodláme se pojistit a pro papričky vybudovat coldframe. Rovněž nákup roličky igelitu a netkané textilie bude asi nezbytností. Protože na teplé noci v hlubokém údolí řeky se moc spoléhat nedá, možnost operativně zabezpečit zeleninu před nečekaným chladem bude asi nezbytná.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama