Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Zasadili jsme brambory

30. března 2014 v 18:23 |  Pěstování
Naši si pořídili nový rotavátor a odstraňovač plevele v jednom. Sestává ze sedmi slepic a jednoho kohouta. Holky to ohromně baví a práce jim jde od ruky, nebo spíše od nohou a kohout důležitě dohlíží na jejich práci. Slepice přirozeně rády hrabou a pod jejich nožkama se slepená půda krásně rozdrolí, vyzobou plevel i ponravy. Samozřejmě naše slepice nemají botanické znalosti ani co by se jim za drápek vešlo, takže je nutno je hlídat, aby nesežraly nic užitečného, ale na neoseté políčko jsou super. Člověk úplně chápe jak dříve stařečkové seděli na zápraží a pásli slepice. Pohled na tyto přičinlivé ptáky je příjemně uklidňující a předčí i lecjaký pořad v televizi.
Ale zpět k původnímu tématu článku a tím je výsadba brambor. Už dříve jsem tu psala o pěstování brambor v záhonech zamulčovaných kartony a slámou a že se nám takto úroda dost podařila. Letos jsme to zkusili znovu.
Kartony předem krátce namočíme do sudu s vodou, aby se s nimi dobře pracovalo a daly se do nich hezky dělat díry. Dělala jsem díry starým příborovým nožem a pak jsem v díře odhrnula trochu hlíny a hlízku přihrnula. Hlízy není skrze díru v kartonu možno zasadit tak hluboko jako do brázdy vyorané traktorem a ani to není nutné, protože se na ně ještě navrství sláma, ale také by neměly jen tak zůstat ležet pod kartonem.
Na mokrý karton jsme pak navrstvili slámu. Tatínek slámu přikryl netkanou textilií, aby ji vítr neroznášel po zahradě dřív než se uleží a bylo hotovo. Žádné okopávání, zbývá už jen v létě sklidit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama