Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Pár (krátkých) postřehů ze zahrady

20. dubna 2014 v 23:04 |  Ekozahrada
Ačkoliv teď na zahradničení nemáme tolik času, kolik bysme si přáli, přesto se tak úplně neflákáme. Teda my jo, ale rostlinky se činí za nás:
Papričky už vypadají k světu, většina odrůd vyrostla a s přáteli které jsme naším zájmem nakazili, plánujeme výměnnou burzu.
Před týdnem jsem vysela rajčata. Celkem čtráct odrůd, z čehož 12 už vykukuje z kelímků. Mezi nimi i obě nové odrůdy a řada našich oblíbenců.
Na záhon jsme již vysadili zelí Golden Acre. Zelí se dává ven pokud už má tři pravé lístky, což už ta naše měla a navíc se nám hodí uvolněné květináčky.
Jarní ředkve se činí a stejně tak špenát a hlávkový salát.
Konečně máme i boby! Že si daly načas, ale bylo to nejspíš hlavně suchem. Rostliny jsou teď asi 15 centimetrů vysoké. Je to poměrně pozdě, ale na Vysočině zas tak teplo není, tak snad to nebude vadit.
Musím zaklepat na všechno co nehoří, ale máme zatím krásný česnek. Roste nám pěkně i šalotka. Z toho máme opravdu radost, protože cibule ani česnek se nám nikdy moc nevedly, ale letos to vypadá nadějně.
Čemu se daří snad nejvíc, tak jsou rozličné zúrodňovací plodiny, zejména žito, ale roste nám už i peluška a vikev.
Můj muž před časem zbudoval nový obedněný záhon a pohnojil ho mlátem. Zatím to oceňují hlavně larvy much a samozřejmě drabčíci, kteří se jimi živí. Snad to časem ocení i tykve, které plánuju vyset na přelomu dubna a května.
Kromě ostropestřce mariánského máme na zahradě další nevšední plevel a to pomněnky. Krásně kvetou a celkově tak nějak hezky oživují záplavy bršlice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama