Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Co zaset?

23. června 2014 v 17:44 |  Ekozahrada
Anžto kachník je hotov, zůstává mi zase čas na zahrádku. Včera jsem ji posekla a můj muž okopal. Zdá se, že větší a náročnější rostlinstvo má tady cenu pěstovat jen na zvýšených obedněných záhonech. Mají výhodu nejen v tom, že do nich lze uložit velké množství kompostu a tím vytvořit aspoň nějaký substrát, ale taky proto, že chrání rostliny před chladem (i teď v červnu tu bývá v noci krásných 5 stupňů) a suchem (ani nepamatuju kdy naposledy pršelo aspoň tak, že by se druhý den zase nemuselo zalívat).
Zahrada je tedy posečena, uvolnily se nějaké záhony, ale co vyset? Jelikož dřepčíci mají zrovna vrchol sezóny, nepřipadá v úvahu nic brukvovitého. To už nám dali jasně najevo, když sežrali všechnu hořčici a ředkvičky, co jsem vysela posledně. Jelikož nám konečně začala růst červená řepa (Detroit Dark Red), posílena úspěchem vysela jsem další řádek, tentokrát válcovitou odrůdu Cylindrica. Další věc, co dřepčíci nežerou, je mrkev. Zasela jsem tureckou černou mrkev, naši milou Chantenay Royale a navrch ještě Parisian Carrot. No a špenát, protože ten má být v zahradě přítomen neustále. Jelikož se z nás stali nejen zahrádkáři ale i chovatelé, zasela jsem taktéž krmnou řepu.
Krásně nám zraje bob a v okolí budí pozornost. Protože, jak jsme zjistili, mnoho lidí neví, že lze něco takového vůbec pěstovat a nedej Bože i jíst. V době, kdy se tvoří na bobu lusky, je dobré vrchol rostliny ustříhnout. Voní a chutná, stejně jako peluška, po hrášku. Zelí už má hlávky, které na rozdíl od loňského roku nejsou duté, vyžrané od bělásků, ale pěkně plné a tvrdé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama