Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Sklizně

12. července 2014 v 13:10
Včera jsme si k plněným knedlíčkům chtěli udělat zelí. Sklidili jsme největší hlávku a k naší nevelké radosti byla napadena housenkami bělásků. Sice jen trošičku, ale byly tam. Abychom předešli dalším mrzutostem, rozhodli jsme se sklidit všechno zelí. Co ale s deseti hlávkami zelí? A tak budeme poprvé v životě zelí zavařovat. Našli jsme si půvabný návod a nakrájeli všech deset hlávek a prosolili. Teď je necháváme vypotit. Večer je promyjem a zítra začneme plnit sklenice.
Využijeme množství "použité" podestýlky, kterou každý den vyměňuju kačkám v jejich pelíšku a založíme další bed na místě po zelí. S minule založeným bedem, v němž jsou nyní dýně, jsme velmi spokojení. Letos je vůbec vynikající rok na tykve. Akorát jsme nějak neodhaldli velikost záhonu a dýně se rozlily po celé zahradě. Valí se do rajčat, do živého plotu ze zlatice a zákuly a jedna se začala sápat po oskeruši, která ale při výšce sedmdesáti centimetrů není dostatečnou oporou. Vzpomněla jsem si, že jsem za skladem viděla kus kari sítě. Zkusím ji dnes ukotvit a tykve nasměrovat k ní. Na rostlinách jsou kromě záplavy květů už i první plody. Dnes si na večerní grilování sklidím první cuketku. Naši už sklízí crooknecky, které jsou velmi vděčnou tykví, nejen pro svoji velkou plodnost ale i lahodnou chuť. Zvláštní, jak si někteří lidé myslí, že dekorativní tykve nejsou k jídlu, přitom se právě mezi nimi skrývá řada chutných odrůd.
Na Vysočině se daří ačokče. Asi jí připomíná Andy, které jsou její domovinou. Rostliny se pěkně pnou po pletivu, které jsem jim připravila a začínají kvést. Snad, pokud se podaří i jiná zelenina, využijeme těchto sympatických plodů na výrobu leča.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama