Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Tykve 2014

28. srpna 2014 v 11:41 |  Profily odrůd
Jarrahdale
Australská odrůda. Plody jsou typicky dýňovité, okrouhlé a žebrované, o hmotnosti 3-5 kg. Barva je šedivě zelená. Měly by být dobré na uskladnění. Chuť je výborná. Sladká, oříšková a mírně jakoby melounová. Na to jak jsou plody velké by člověk čekal, že budou škrobnaté, ale nejsou skoro vůbec, tím pádem se moc nehodí na pyré. Ještě přemýšlíme, co snimi. Budou se hodit na dušení a nebo na úpravu na sladko či na výrobu zavařenin.
PS: Už vím! Vynikající na dýňový gulášek. Pěkně s brambůrkama a trochou hub, lahůdka!

Marinna Di Chioggia Pumpkin
Při likvidaci dýňového záhonu jsme pod množstvím listí našli jeden plod této odrůdy z pobřeží Itálie. Bylo to příjemné překvapení, protože jak se nám příliš nedaří tykve francouzské, s italskými jsme si rovněž moc iluze nedělali. Nicméně o odrůdě se uvádí, že rostliny rostou velmi bujně, plody jsou 5 až 9 kg těžké, tmavě zelené a bradavičnaté, dužina sladké a výrazné chuti. Vzhledově to dost odpovídá, akorát jak nám plod zůstal dlouho ukryt, byl tvrdý jak šutr a chutnal trochu jako avokádo. Určitě je to vynikající dýně, ale naše preference půjdou do budoucna asi jiným směrem.
Foto bude brzy.

Prince Crown
Tato velmi populární tykev má velké žebrované jakoby ojíněné plody modrošedé barvy. Dužina je sytě oranžová, na tak velkou tykev překvapivě málo škrobnatá, chuť je máslovo-oříšková. Doporučuje se opékat a nebo do polévky. Prý je vynikající na uskladnění, což nemůžu potvrdit, protože už jsme je všechny (2) snědli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dana Dana | 7. září 2014 v 13:14 | Reagovat

Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat na černou tureckou mrkev, kterou jste v jednom článku zmínila. Kde jste k ní přišla a jak Vám chutnala? Chtěla bych nějaké mrkve v listopadu vyset.

2 filfil filfil | 12. září 2014 v 17:07 | Reagovat

Dobrý den, černou tureckou mrkev jsme koupili přes eBay přímo z Turecka. Zatím jsme ji ještě nechutnali. Pokud chcete vysévat mrkve v listopadu, tak tahle mrkev je k tomu dost nevhodná. Musí se pěstovat přes léto, protože v chladném počasí jde do květu. Z tmavých mrkví bych vám jako ozimou doporučila spíš Cosmic Purple.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama