Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Už zase jíme zeleninu

9. srpna 2014 v 13:02 |  Ekozahrada
Období dýní vypuklo naplno. Nejen, že už zabírají čtvrtinu zahrady (s t tou velikostí jsme to vážně neuhodli), ale už i plodí. Začalo to cuketami. Máme jednu klasickou, zelenou a podlouhlou. Ta teď asi po osmi plodech končí a pokud nezačne znovu kvést, budeme ji muset vytrhnout, aby nezabírala místo na slunci. Další náš favorit je žlutá kulatá. Je to hybrid, který se nepříliš dobře shání a na náš vkus není úplně levný, ale stojí za to. Rostlina je obsypaná plody jako hrozny velkého zlatého rybízu, které velmi rychle dozrávají. Tyto cukety se hodí dusit, ale jsou taky vynikající na gril. Jen tak nakrájet na plátky, žádná sůl ani koření. Mňamka. Sklízíme už i zelené a modré hubbardy. Pod záplavou listů mohutní tři veliké dýně. Je to buď Jarrahdale nebo Musquee de Provence, vzhledově podobné tykve, z nichž jedna je popelavě zelená a druhá oranžová. Naše jsou pod neproniknutelným baldachýnem vyblitě nazelenalé. Tak třeba se ještě ukáže, teoreticky to může být obojí. Stejně nikdo už nepozná, z které kytky rostou a jestli vůbec rostou všechny z jedné.
Po úspěšné sklizni česneku se nám uvolnil velký záhon. Zaseli jsme zimní ředkve China Rose a Watermelon, tuřín Golden Ball, hořčici, hlávkový salát Traper a listovou čekanku Variegata di Castelfranco, velšské cibulky Fredy, kapustu Nero di Toscana a pekingské zelí. Překvapivě mi z minulých pokusů něco zaset vzešlo docela dost mrkví.
Plodí nám parádně i papriky, nejenom staří mazáci jako Orissa, Burkina či Habanero Ivory Strain, ale sklidili jsme i první Canario a dozrávjí nám plody na kříženci Bird's Eyes a Fatalii, které zdá se budou černé. Přikládám jen obrázek. Ochutnáme později. Canario jsme už i ochutnali, takže fotka se objeví v Profilech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama