Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Prosinec 2014

I v zimě sem tam něco roste

15. prosince 2014 v 14:41 Ekozahrada
I když teď zahrada odpočívá, pořád je co sklízet. A to v interiéru. Největší radost nám teď dělají houby. Zejména hlíva růžová. Krásně roste nejen na toaleťáku, odkud už jsme sklízeli druhou várku plodnic, ale i na tlačenkách plněných kartonem a mlátem. Další tlačenky jsme naplnili bukovými štěpkami a přendali do nich korálovec (zrní porostlé podhoubím). Původně jsme jím nechávali porůst nábytkářské kolíčky, ale ty už jsou teď krásně prorostlé a brzy je zavrtáme do habrových špalků.

K svátku jsem od rodičů dostala dva přírůstky do parčíku a to keřový bílý rybíz, takže už máme všechny barvy, a jeřabinu. Zvolili jsem mezirodový hybrid Likernaja, protože můj muž toužil po nějaké "Mičurinově odrůdě". Jedná se o kříženec jeřábu ptačího (Sorbus aucuparia) a aronie (Aronia melanocarpa).
Sklízíme furt nějaké papriky a dokonce i z odrůd, které jsme ještě neměli, ale hlavní ochutnávač je neuvěřitelně zaneprázdněn, takže příspěvky o paprikách váznou :-(. Letos se papriky docela vyvedly, ale vyhráno bude až na jaře, uvidíme co přečká zimu. Zatím to vypadá, že přijdeme o Habanero Ivory Strain 2, které se po asi osmi letech rozhodlo, že už ho to s námi nebaví a že se odebere do chilli nebe. Naštěstí letos plodilo a nechali jsme si semínka, takže snad bude mít pokračovatele. Taktéž se průběžně probíráme tykvemi, něco už jsme ochutnali a zařadili do Profilů.