Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Papričky 2014

18. ledna 2015 v 12:38 |  Profily odrůd
Rocoto Canario
Žlutoplodá odrůda druhu Capsicum pubescens pocházející z peruánských And, známá také pod názvem Manzano. Ve srovnání s červenou formou C. pubescens jsou rostliny drobnějšího vzrůstu a plody kulatější a méně ostré.

Tabasco
Odrůda druhu Capsicum frutescens, nazvaná podle mexického státu Tabasco. Rostliny jsou keřovitého vzrůstu s dlouhými větvičkami založenými nízko při zemi. Drobné, tmavě červené plody na dlouhých stopkách trčí nahoru, což je znak typický pro druh C. frutescens. Mají výrazné kořenité aroma a jsou poměrně ostré, asi kolem 50 000 SHU. Tradičně se využívají k výrobě omáček a k nakládání do octa a soli, ale daly by se i sušit.

Orange Lantern
Odrůda Capsicum chinense pocházející z Kolumbie. Rostliny jsou vzrůstem drobné, ale bohatě plodí. Průměrná pálivost plodu příliš vysoká není, ale je soustředěna především v žilkách, zatímco stěny plodu mezi žilkami téměř nepálí. Zatímco u ostatních odrůd představuje špička obvykle nejméně ostrou část papričky, u Orange Lantern je tomu naopak. Při přímé konzumaci tedy leckdy dovede překvapit. Vůně připomíná zeleninové papriky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama