Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

No a včera jsme konečně vybudovali tři nové bedy!

22. března 2015 v 11:30
Poslední měsíc už se dá pracovat venku. Vlastně je v tom něco magického, když člověk po zimě vyleze ven na slunce a vyzbrojen rycími vidlemi jde znovu svádět svůj donquijotský boj s kameny a bršlicí. Nezačali jsme tak zostra jako rytíř de la Mancha. Zpočátku jsme vždycky postáli na zahradě a řekli jsme si, že by bylo super vybudovat nové bedy, poryli jsme ty loňské a šli domů. (Ne, že by to nepotřebovaly. Ty bedy jsme založili na podzim a plnili je spíše jako kompost. Přes zimu tam proběhlo několik smrdutých anaerobních procesů a teď je občasné prorytí vrací do života (viděli jsme žížalu a pár roztočů).)
Před třemi týdny jsme vyseli jarní zeleninu do záhonu pod netkanou textilii. Kromě bobů a hrášku jsme vyseli náš oblíbený špenát, hlávkový salát, hořčici, plno ředkviček a rukolu a celé jsme to zhusta poprášili kozlíčkem. Při rytí jsme zjistili, že loňská úroda mrkví vůbec nebyla špatná! Sklízíme je doteď.
Chtěla bych uličky mezi bedy vyplnit užitkovými okrasnými keříčky a bylinkami, aby se tam lépe chodilo. Vysela jsem si pažitku, heřmánek, měsíček, aksamitníky, saturejku, bazalku, petrželku, kerblík třebuli, tabák (Nicotiana alata), monardu, šalvěj a perilu.
V truhlíčku v miniskleníčku předpěstováváme zelí Golden Acre a novinku pekingské zelí Michihili, které by se mělo dát pěstovat zjara a sklízet před létem. Letos zkusíme květák Snowball, protože jsme dostali semínka a byla by to škoda nevyužít.
No a včera jsme konečně vybudovali tři nové bedy!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AngeloLew AngeloLew | E-mail | Web | 1. října 2017 v 15:53 | Reagovat

As you will inevitably learn on your path to losing weight, effective weight loss is not only about watching what you eat, but much more about changing your lifestyle. This means changing your habits and how you approach your day-to-day life. Read this information to help you throughout the process.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama