Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Už to zase začíná...

22. března 2015 v 12:01
Zase máme plný byt školek a kelímků. Papriky už se přestěhovaly ze školek s vlhkým perlitem, kde klíčily, do nápojových kelímků. Každý rok doplňujeme odrůdy, jejichž příslušníci z nějakého důvodu naše společenství opustili. Takže místo věkovitého Habanera Ivory Strain 2, které se rozhodlo odejít do Chilli nebe, máme teď šest malých Habaner Ivory Strain 2. Přikoupili jsme letos šest nových odrůd: El Remo, Beni Highlands, Machu Picchu, Santa Lucia, Pimenta da Neyde, Madre de Rios. Protože máme v bytě zimu, vyrobili jsme pro mladé rostlinky fóliovníčky ze špejlí a mikrotenových pytlů. Papričkám se to, zdá se, dost líbí.
Něco jako tip pro pěstitele:
Přestože máme plný byt rostlin a hub, máme poměrně nízkou vzdušnou vlhkost. Papriky, které se tísní na parapetu okna nad radiátorem, rychle vysychaly. Při přesazování jsme tedy do substrátu zamíchali zeolit. Ten v květináčích bobtná a drží vodu. A je to o něco lepší. Pokud zapomínáte zalévat pravidelně kytky, je zeolit vcelku užitečný pomocník.
Už jsme dali klíčit i rajčata (a už klíčí), ale nepořídili jsme žádnou novou odrůdu. Při loňském neúspěchu jsme některé, co už máme koupené, ještě ani neochutnali. Tudíž jestli se letos povedou, bude to jako by byly nové.
A ještě máme dvě nové zeleniny!
Vyseli jsme chřest. Pěkně roste a máme s ním velké plány! Viz další článek.
Také jsme vyseli artyčok a s tím velké plány nemáme. Je to jen takový pokus, zda by se mohlo podařit ho tu pěstovat. Artyčoky je prý možné v našem klimatu úspěšně pěstovat. Je jen nutné přes zimu kolem rostliny navršit kupku ochranného mulče. Zatím jsou sazenice veliké a šťastné, tak snad jim to dlouho vydrží.
Pak ještě máme vysety různé více či méně obskurní okrasné kytky, ale rozněžňovat se tu nad nima budu, až jestli porostou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika M. Veronika M. | E-mail | 23. března 2015 v 14:19 | Reagovat

Dobrý den, moc mě zaujmul váš článek o chilli papričkách. prosím, šly by od vás získat nějaká semínka? několik drůh§ mě moc zaujmulo a když jsem je hledala, nikde jsem nenašla kde bych si je mohla koupit. Prosím napište mi na email veronyk@seznam.cz
Děkuji Veronika M

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama