Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Všechno je to na houby

22. března 2015 v 12:51
Naše houbová zahrádka se utěšeně rozrůstá.
Kmeny s korálovcem tiše prorůstají, voní lesem s houbama a už se těšíme, až je dáme ven.

Růžová hlíva stále plodí na kartonu. Měli jsme problém s vysycháním plodnic a proto jsme pytle otevřeli, postavili na polystyrenový věneček a ten umístili do pečícího plechu s vodou a celé to obalili mikrotenovým pytlem.


Pro pečárku císařskou, kterou nyní pěstujeme na zrní, jsme opatřili hnůj a slámu a velikou krabici. Až se to spojí, vystrčíme to na zahradu a uvidíme.

Pořídili jsme i hlívu bílou, ale teď jen porůstá ruličky toaleťáku, takže k ní zatím není moc co říct.

Další novinka, co máme, je čirůvka fialová (Lepista nuda). Vynikající, byť blbě vypadající houba. Čirůvky lze pěstovat na zbytcích ze zahrady, dílny či chléva (větvičky, listí, seno, sláma, hobliny, hnůj, karton). Tráví jak celulózu, tak lignin, tudíž substrát může být a měl by být hodně různorodý. Založili jsme pěstební hromadu v zahradě, do níž jsme navršili, co jsme pohrabali po zahradě, slámu, hnůj a nějaké mrtvé netýkavky a prolili jsme to vodou.
A teď k těm velkým plánům s asparátem.
Asparát je rostlina, která potřebuje hlubokou a úživnou půdu, navíc s vysokou vrstvou mulče, v němž se tvoří ty špargle. Vrstva mulče může být zároveň i substrátem pro čirůvku. Ta ho postupně bude přeměňovat na substrát pro chřest. Aby se kruh uzavřel, můžeme ostříhané větvičky chřestu přidávat do mulče. Tak na jaře sklízíme špargle, v létě se těšíme z okrasného roští a na podzim vyrazíme na houby. Rozhodli jsme se založit veliký krásný bed (vybudovaný z klád a kamenů) a do něho založit chřestovo-čirůvkový záhon. Až to bude určitě vyfotíme a budeme průběžně hlásit výsledky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama