Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Jarní dětské neduhy

10. dubna 2015 v 21:11 |  Pěstování
Ikdyž se nám letos zatím poměrně daří (roste téměř vše, co jsme zaseli), objevují se i tradiční drobné komplikace v podobě škůdců.
Rajčátka mají zatím teprve první pravé lístky, ale sympaticky se snaží. Ovšem některé kytičky jsou pěkní chcípáčci a některé chcíply úplně. Postihlo je totiž padání klíčících rostlin způsobené houbami v substrátu. Koupili jsme zahradnický substrát namísto substrátu pro výsev a množení, protože ho měli po velkých balících. Tyto substráty zřejmě nejsou sterilní. Tak je to když člověk šetří. Ukázalo se, že odrůdy Cherokee Purple, Brandywine Red a White Cherry jsou k tomuto onemocnění mimořádně náchylné! Ostatních rajčat se to v podstatě ani nedotklo, ale o rostlinky z těchto odrůd jsme kompletně přišli a museli je vyset znovu.
Papričky už jsou krasavice inteligentní. Ale pro změnu mají molice. Měli jsme je celou zimu, ale moc jsme si jich nevšímali. Nějak už nejsou co bývaly. Teď se ale přestěhovaly na ty mladé a také jim, zdá se, chutná artyčok. Komu taky ne, že? Vylouhovali jsme pelyněk a čajem průběžně stříkáme. Molice po něm nehynou tak "úspěšně" jako po tabáku, ale jsou celkově takové nanicovaté a tak nějak jim není do skoku, snad stejně jako umělci z doby fin de siecle sní své sny o zelené víle. Pořídili jsme také aromalampičku, v které máme repelentní vřesnový olej. Vřesna prý vyvolává živé a barevné sny. Jestli my ten hmyz zbytečně nerozmazlujeme.
Molice máme stále, ale nákaza je, zdá se, pod kontrolou :-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 13. dubna 2015 v 7:30 | Reagovat

Ahoj,
tohle je fakt úžasnej blog :)
Jestli můžu poradit, tak koukněte sem http://jdem.cz/br2pj5 .
Super obchod, naposled jsem vyhrála boty :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama