Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Jak jse vyráběli jíchu

16. července 2015 v 12:33 |  Ekozahrada
Konečně jsme pustili do výroby kopřivové jíchy. Výroba jíchy z rozličných rostlin je jednoduchá a hnojení rostlin tímto produktem ekologické a prospěšné. Jíchy lze vyrábět z různých rostlin, uvádí se nejčastěji kopřivy, rajčata a kostival. Kostival je nejlepší, ale jsme na naše krásné trsy kostivalu tak pyšní, že nemáme to srdce je nechat někde zkvasit v sudu. A protože na břehu řeky Svratky u nás kvetou hlavně kopřivy (rozrazil je tu taky,ale malounko), rozhodli jsme se udělat jíchu z nich.
První věc, co člověk potřebuje, je vhodná nádoba. Na internetu jsme si našli obchod s použitými sudy v dojezdné vzdálenosti a zakoupili dva 60litrové soudky. Ono to bohatě stačí, protože výsledný produkt se ředí 1:9, takže ho má pak člověk se zahrádkou jako my ažaž.
Další věc jsou kopřivy. Uvádí se kilo kopřiv na 10 litrů vody. Vyzbrojeni košem na prádlo a rukavicemi jsme se vydali k vodě. Tady trochu odbočím. Máme housata. Dvě dvouměsíční a čtyři dvoutýdenní. Ta starší jsou mimořádně společenská a trvají na tom, aby jsme se jim každý den alespoň chvíli věnovali a vymysleli pro ně nějakou kratochvíli. Většinou jim stačí, že si k nám sednou a povídají nám něco a nebo nám něžně ozobávají oblečení. Takže vybaveni košem a rukavicemi a pronásledováni společenštější husičkou, která s roztaženými křídly a hlasitým plácáním blanitých tlapek na asfaltu běžela za námi, jsme se vydali k vodě a natrhali těch pět kilo kopřiv. Husa se dost nudila a nespokojeně brebentila, nebyla to zábava podle jejího gusta, ale aspoň nás nezdržovala, to se jí musí nechat. Náš návrat ocenilo zbývajících pět housat hlasitým povykem a tak jsme se posíleni jejich nadšením pustili do jíchy.


Kopřivy je dobré nastříhat či nasekat, aby do soudku pěkně vešly. A tady nám opět přišla na pomoc starší housata, tentokrát obě. Kupodivu je to činnost, která je dost popouzela. Předně, soudek má modré uši. Modré nádoby jsou určeny k přípravě směsi pro krmení hus tzv. tajemství modrého kbelíku, takže i tato nádoba musela být podrobena důkladnému přezkoumání husími zobáky. Dále, kopřivy vypadají jako něco, co se dá sežrat. Jenže nedá. Čerstvé kopřivy husy žrát nemohou, protože se o ně, stejně jako lidé, popálí. Takže jsem seděla na židličce a zahradnickými nůžkami stříhala kopřivy a cpala je do sudu a do toho mi dvě nazlobená housata ozobávala soudek, ukusovala kořeny kopřivám, oždibávala barevné proužky na rukavicích a oranžovou pojistku nůžek a sem tam i nějakou část mého oděvu. Protože přece panička má modrej kýbl, v němž ale není žrádlo pro ně a zelený, kterýho je všude plno a nedá se žrát a mají popálené tlapky, jak furt šlapou po těch blbých kopřivách a vůbec!
Kopřivy jsem nastříhala, zalili jsme je pěti kýbly vody a sud zavíčkovali. Nádobu s jíchou je vhodné zavřít, protože při kvašení bude smrdět. Jinak je dobré se směsí každý den trochu zamíchat. Kvašení trvá asi 10 - 14 dní. Husy jsme udobřili čerstvými bodláky a tajemstvím modrého kbelíku a mohly jít spát. Uvádí se, že je možné podobně kvasit i slepičince. Napadlo nás využít druhý soudek na výrobu jíchy z husinců. Husy žerou velké množství zelené potravy, kterou ale jen nedokonale tráví. Jejich bobky by tak mohly mít příznivější poměr uhlíku ku dusíku než slepičince a více se podobat třeba těm koňským. Každopádně je to surovina které teď máme nadbytek. Zvláště menší housata jsou velcí žrouti a tím i velcí sr...producenti.
Jinak stejně jako jíchy, lze z rozličných rostlin vyrábět i postřiky proti škůdcům. Louhovat je stačí je den až dva, popřípadě lze dělat i vývary, ale ředit se musí více, až 1:20. Kopřivy pomáhají proti mšicím. Ze snadno dostupných rostlin se na výrobu postřiků hodí pelyněk a vratič.


Závěrečná kontrola a můžeme kvasit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 26. června 2016 v 20:53 | Reagovat

Děkuji za pěkný článek, slyším o tom poprvé, asi se letos nechám inspirovat :-)

2 BenyU BenyU | E-mail | 16. ledna 2017 v 18:40 | Reagovat

I found this page on 19th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama