Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Úspěšná zima

12. dubna 2016 v 21:19
Snad už je definitivně po zimě. Sice to tak o víkendu ještě nevypadalo, ale jaro už tu prostě musí být! Letošní zima se dá hodnotit pozitivně, protože nám téměř všechno přežilo. Všechny stromky s vyjímkou angreštu, kterému jsme ale stejně nedávali moc šancí ("pokousaly" ho husy) se už úspěšně probouzí a pučí. Kromě břízy pokvete i jeřáb "Likernaja". Naši stále vypadá dost nešťastně, ale pár lístků snad vyprodukuje. U keřů byl zdá se úspěch stoprocentní, všechny růže i ibišky jsou živé, dokonce i nepříliš šťastný skalník se rozhodl dát tomu letos ještě šanci. Svoji odlonost prokázaly i zimolezy a samozřejmě goji, z nichž máme takovou radost, že jsme vysadili dalších deset kousků. Ještě čekáme co mandžuská arálie. Krásně přečkalo kiwi, které dokonce nepřišlo ani o nadzemní část a už pučí. Naživu zůstaly i všechny skalničky, hledíky a hlavně trýzele (Cheiranthus (Erysimum) cheiri), které se teď chystají vykvést Smějící se. Největším překvapením je ale pučící schizandra, kterou jsme odepsali už loni. To je nezmar! Za pozitivní přístup k věci si zaslouží přesazení na (snad) perspektivnější místo.
V pátek jsme si vyrazili za kulturou a potkali stánek s horkým rybízovým vínem. Protože bylo nevlídno, neváhali jsme a ochutnali. No a v neděli jsem přikoupila dva keřové rybízy černé (Ceres a další Titania). Dokoupila jsem i nový angrešt, tentokrát keřový (Invicta) a další jostu (Jogranda).
Dobře přezimovalo i zvířectvo. Jak to, kterému jsme nepomáhali (dřepčíci), tak i to, kterému jsme naopak pomáhali hodně (sýkorky, ježek).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama