Povídání nejen o papričkách pro všechny, co rádi něco pěstují a jsou rádi, když je pálí huba.

Jarní zelenosti

22. dubna 2017 v 14:19
Páč teď máme ten nový super skleník, rozhodli jsme se vyset na podzim špenát, abychom měli brzy zjara čerstvé lupení. Zvolili jsme náš oblíbený Winter Riesen. Tato odrůda by jako ozimá měla být vhodná a skutečně na podzim špenát vyklíčil, pěkně přezimoval a s příchodem jara krásně vyrostl. Tak jsme se na Zelený čtvrtek krmili domácím listím.
Kvůli tužší zimě jsme počali hýčkat malou naději, že by letos mohlo býti méně dřepčíků. Brzy zjara jsme proto do skleníku vyseli aj hořčice a to Komatsuna, Tatsoi a Red Giant, které už teď sklízíme a přidáváme do mnoha jídel a do tvarohové pomazánky. Zatím nic moc ožrané není. A to už máme venku aj tuřín Golden Ball a zelí January King.
Ve velkém letos točíme náš oblíbený salát Red Velvet. A nic jiného nám ani nezbývá, protože jsem ho v pominutí smyslů zakoupila 2000 semen a to ještě nemáme spotřebována semínka starší. Budeme muset vytvořit nový záhon a nebo několik obřích truhlíků,v nichž budeme celou sezonu držet saláty. Ještě že je to tak zdravé a chutné. Navíc je mají rády aj husy. Ale abychom to měli pestřejší (nejen červené ale aj zelené), zasel můj muž aj další dvě odrůdy Castel Franco a Little Gem.
Hnána hrozbou brutálního ochlazení jsme zakoupili balík bílé netkané textílie a všechny listovité zeleniny jakož i zatím malý hrách na lusky Ambrosie přikryli. Nakonec to tu s těmi mrazy nebylo tak děsivé, ale přetrvávající hnusné počasí nejspíš všechno trochu zbrzdí. Přikrývali jsem aj ve skleníku, páč nám před časem vítr vzal jednu tabulu ze střechy a nepodařilo se nám ji už najít, prostě na místech, kam ji bere vždycky (koleje, břeh Svratky, sousedovic zahrada) nebyla Plačící.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama